Základní škola a Mateřská školaKunratice u Cvikova

Spaní ve škole v duchu Halloweenu

Na tento večer se každý těšil. Po dlouhé době spát ve škole a užít si pohodový, kouzelný a zábavný večer se svými kamarády. Pro některé to byl adrenalin, protože spát poprvé ve škole (mimo domov) – to chtělo velkou odvahu. A všichni, kdo spali, to zvládli. Všem se líbilo a moc jsme si to užili. I já s paní učitelkou Šárkou.

A jak to vlastně všechno probíhalo?

V úterý 26. října jsme se navečer sešli ve škole. Děti přišly v maskách. Někdo se například převlékl za vílu, za kostlivce, za čaroděje, nebo čarodějnici. Všechny masky byly povedené a krásné. Také nesmím zapomenout na sladké a slané dobroty, které nám napekli a připravili rodiče. Všem moc děkujeme. Bylo to výborné. A každý si pochutnal.

Po šesté hodině vše začalo. Nejprve jsme si připravili spaní. Potom se děti pustily do vyrábění svícnu. Pak jsme si v jídelně udělali švédský stůl. Každý mohl ochutnávat řízečky, halloweenské krvavé prstíky, tyčinky z listového těsta, krémový dortík, jablečný koláč, palačinky se skořicí, ovoce a zeleninu a další dobrůtky. Také jsme společně chystali večeři. Byly tousty. Děti krájely zeleninu, mazaly tousty máslem, plnily je salámem a sýrem. Velké holky myly a utíraly nádobí. Prostě každý pomáhal. Po vydatném jídle jsme vyrazili ven na noční pochod. Každý do svícnu dostal zapálenou čajovou svíčku. Svícny se nám vedle školy krásně rozzářily.

Po noční vycházce jsme řádili v tělocvičně. Starší spolužáci si pro mladší spolužáky připravili různé soutěže, hry a úkoly. Nechyběly také kvízové otázky z matematiky, anebo z prvouky. Moc chválíme! Na závěr jsme si zatancovali a zahráli oblíbenou židličkovanou.  A protože už bylo kolem jedenácté, byl nejvyšší čas zalehnout do pelíšku. Samozřejmě předtím něco rychle zakousnout, vyčistit si zuby, převléknout do pyžama, pustit pohádku na dobrou noc. Kolem půlnoci se pomalu usínalo a konečně v jednu hodinu už všichni spali, až do rána.

Ráno v půl osmé byl budíček. Uklidili jsme třídy, všechno si zabalili a hurá na snídani. Po snídani nám děti namalovaly své zážitky z party.  V 9.00 hodin už na ně netrpělivě před školou čekali rodiče. Děti se tak rozešly na podzimní prázdniny. Večer se vydařil. Vše dopadlo dobře. A my se už teď těšíme na další spaní.

Paní učitelky Markéta a Šárka.

Datum vložení: 31. 10. 2021 11:45
Datum poslední aktualizace: 27. 1. 2022 11:47

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.